Реконструкція теплового пункту : ІТП

Реконструкція теплового пункту. Економія на опаленні від 20 до 60%

реконструкція теплового пункту скорочує споживання тепла на:

30% в житловому будинку

40% в адміністративній будівлі

та це ще не все

стане майже непомітною нерівномірність прогріву між стояками та верхніми і нижніми поверхами

більше не буде перегріву у теплі дні опалювального періоду та недогріву у холодні

що саме ми робимо під час реконструкції ІТП

Тепловий пункт до реконструкції - Рамка (Елеватор)

Ваш тепловий пункт обладнаний елеваторним вузлом змішування і для збільшення надходжень тепла вам необхідно розсвердлити сопло, а скоротити споживання тепла можна прикривши засувку.

Елеваторні вузли добре справляються із змішуванням теплоносія, але вони зовсім не призначені для регулювання, тому встановлення будь-яких автоматичних регуляторів спільно з елеваторними вузлами заборонено нормативно.

Де хто вважаэ що йому автоматичне регулювання непотрібно бо може прикрити засувку та зменшити споживання тепла. Під час закриття засувки ви дійсно зменшуєте споживання тепла для усього будинку от тільки під час прикриття тієї засувки холодно стає у кутових квартирах та на перших поверхах. Тобто ви зменшуєте платіжку для усього будинку за рахунок тих квартир в яких і до регулювання було найхолодніше. Центральні квартири в будинку та верхні поверхи зміни температури вді такого регулювання зазвичай не помічають.

Тепловий пункт після реконструкції

У процесі реконструкції теплового пункту елеваторний вузол буде демонтовано, а на його місці встановлено насосну групу. Тепер циркуляція води в системі опалення буде забезпечена двома насосами, один із яких резервний.

Для керування температурою води, що йде у систему опалення, буде встановлено автоматичний регулятор, який за сигналом датчика температури зовнішнього повітря визначатиме необхідну температуру води на вході до системи опалення, та в залежності від потреби буде змінювати відбір теплоносія з теплової мережі, закриваючи регулюючий клапан встановлений на подачі.

Всі роботи будуть проведені за індивідуально розробленим проектом, що пройде деражвну експертизу.

У тепловому пункті встановлюються лише безшумні насоси з мокрим ротором. І вони насправді взагалі безшумні 😁

Факт: Зниження температури в опалювальному приміщенні на 1°C скорочує витрати на опалення приблизно на 6%

Факт: Більшість адміністративних будівель експлуатується 50 із 168 годин на тиждень, а опалюються по повній - всі 168 годин

економія за рахунок виключення перетопів у теплі дні

Тепловий пункт виключає перетопи в теплі дні опалювального періоду

Температура теплоносія, у системі опалення, знаходиться у суворій відповідності від температури зовнішнього повітря — чим холодніше на вулиці, тим гарячішим повинен надходити теплоносій у нашу систему.

Наведемо приклад роботи теплової мережі у Харкові. Так при температурі зовнішнього повітря +10°C з теплової мережі прийде теплоносій з температурою 44°C, а після вузла змішування (елеватора) на вводі у систему опалення його температура складе 38°C. При температурі -23°C з теплової мережі повинен прийти теплоносій з температурою 124°C, а в систему опалення потрапити з температурою 95°C.

Фактично, температура на вводі теплової мережі коливається в діапазоні від 65°C до 99°C, а на вході в систему опалення — від 50 C до 77 C, — це спричиняє перегрів будинків у теплі дні опалювального періоду, при температурі вище +2°C та недогрівання в холодні дні при температурі нижче -12°C.

Чому так відбувається? Нижня межа температури у теплових мережах — 65°C, яка відповідає температурі зовнішнього повітря +2°C — обумовлена тим, що той самий теплоносій у тепломережах, крім опалення використовують ще й для підігріву системи центарлізованого гарячого водопостачання, а для того щоб нагріти воду до 55°C, гріти її потрібно гарячішим теплоносієм. Ось і виходить, що теплова мережа при температурах зовнішнього повітря вище за +2°C змушена перегрівати системи опалення заради гарячого водопостачання.

Верхня межа температури у 99°C, яка відповідає температурі зовнішнього повітря -12°C обмежена фактичною можливістю джерела тепла, тому теплові мережі фізично не можуть підтримувати прийняті у себе температурні графіки і недогрівають наші будинки при нижчих температурах зовнішнього повітря.

Автоматика, встановлена під час реконструкції теплового пункту, підтримуватиме температуру теплоносія у системі опалення, залежно від температури зовнішнього повітря. Вона не перегріє будівлю у теплі дні опалювального періоду, та догріє у холодні.

А оскільки днів з температурою, що перевищує +2°C більше, ніж днів з температурою нижче -12°C — ви крім комфорту отримуєте і економію на опаленні у 10-15%.

ефект згладжування нерівномірності прогріву

ІТП з насосною циркуляцією забезпечить рівномірний прогрів усіх опалювальних приладів

На ілюстрації типова схема розподілення теплоносія у багатоповерховій будівлі з однотрубною системою опалення та верхньою подачею. Такою системою обладнані майже всі житлові та адміністративні будівлі побудовані в Україні до 2005 року.

У тепловому пункті такого типового будинку встановлено елеваторний вузол змішування та явно спостерігаються гідравлічна та теплова розбалансованість системи опалення. Оскільки теплоносій по стояках подається з гори до низу, то верхні поверхи перегріваються, а нижні недогріваються, цей ефект називається вертикальною розбалансованістю стояка. Крім того, через дальні від теплового пункту стояки циркуляція гірше ніж через ближні та тепла вони відповідно отримують менше - горизонтальна розбалансованість.

Після виконання реконструкції теплового пункту циркуляцію в системі опалення підтримуватимуть насоси, при цьому можна практично повністю виключити горизонтальну розбалансованість, що забезпечить однакову подачу теплоносія через всі стояки і максимально згладити вертикальну розбалансованість у межах кожного стояка.

Повністю виключити вертикальну розбалансованість в однотрубній системі опалення не можна так, як теплоносій на частину опалювальних приладів стояка потрапляє вже остигнувши на попередньому поверсі. Повністю виключити горизонтальну розбалансованість можна лише встановивши балансувальні клапани. Більш детельніше про встановлення балансувальних клапанів на стояках можно дізнатися за посиланням: реконструкція системи опалення.

зниження температури в неробочий час (для адмін. будівель)

Тепловий пункт знижує споживання тепла будівлею вночі та на вихідні

Додаткову економію на опаленні адміністративної або виробничої будівлі у розмірі 20-30% можна отримати лише автоматично знижуючи температуру води у системі опалення на ніч та у вихідні дні.

Адже немає жодного сенсу підтримувати у будівлі температуру 20°C у неробочий час, якщо можна знизити її до 12 – 14°C.

Автоматика встановлена при реконструкції теплового пункту програмно знижуватиме температуру води у системі опалення вночі та у вихідні дні, за попередньо заданим графіком — що дозволить скоротити витрати на опалення на 25-30% без втрати комфорту.

енергозберігаючий потенціал теплового пункту відкривається лише за умови кваліфікованої експлуатації

ми досягли максимальної економії на всіх своїх об'єктах безперервним моніторингом та адаптацією температурних режимів

житлові будинки

33%

економія на опаленні
Харків пр. Тракторобудівників, 86/137 : Цегляний Житловий будинок, 4 підїзди 10 поверхів, побудований у 1995р. ІТП реконструйовано у 2016р. більше...

28%

економія на опаленні
Запорожіжжя вул. Перемоги, 99 : Панельний Житловий будинок, 4 підїзди 5 поверхів, побудован 1963р. ІТП реконструйовано у 2019р.

41%

економія на опаленні
Краматорськ вул. Дворцова, 57 : Цегляний Житловий будинок, 2 підїзди 14 поверхів, побудован 1984р. ІТП реконструйовано у 2020р.

20%

економія на опаленні
Харьків вул. Волонтерська, 71 : Панельний Житловий будинок, 3 підїзди 12 поверхів, побудован 1968р. ІТП реконструйовано у 2017р.

26%

економія на опаленні
Маріуполь вул. Казанцева,19А : Цегляний Житловий будинок, 4 підїзди 5 поверхів, побудован 1954р. ІТП реконструйовано у 2020р.

41%

економія на опаленні
Чугуїв Авіатор-139 : Панельний Житловий будинок, 3 підїзда 9 поверхів, побудован 1992р. ІТП реконструйовано у 2019р. більше...

25%

економія на опаленні
Київ вул. Б. Гмирі, 9 : Цегляна Житловий будинок, 3 підїзда 10 поверхів, побудован 1972р. ІТП реконструйовано у 2017р.

25%

економія на опаленні
Харків вул. Деревʼянко, 24а : Панельний Житловий будинок, 5 підїздів 5 поверхів, побудован 1964р. ІТП реконструйовано у 2017р.

30%

економія на опаленні
Харків вул. Новгородська, 6а : Панельний Житловий будинок, 3 підїзди 16 поверхів, побудован 1986р. ІТП реконструйовано у 2018р. більше...

25%

економія на опаленні
Ізюм пров. Східний, 2 : Цегляний Житловий будинок, 8 підїздів 5 поверхів, побудован 1978р. ІТП реконструйовано у 2020р. більше...

27%

економія на опаленні
с. Борова вул. Привокзальна, 1Г : Цегляний Житловий будинок, 3 підїзди 5 поверхів, побудован 1994р. ІТП реконструйовано у 2020р. більше...

25%

економія на опаленні
с. Пʼятихатки вул. Ак. Вальтера 10а : Цегляний Житловий будинок, 3 підїзди 5 поверхів, побудован 1963р. ІТП реконструйовано у 2020р.
громадські будівлі

48%

економія на опаленні
Харків пров. О. Яроша, 18г : Цегляна Офісна будівля, 6 поверхів, побудована 1968р. ІТП реконструйовано у 2018р.

39%

економія на опаленні
Харків площа Павлівська, 1/3 : ЦУМ Торговельний центр, 6 поверхів, побудовано у 1951р. ІТП реконструйовано у 2019р.

35%

економія на опаленні
Харків вул. Бажанова, 17а : Учбовий корпус університета ім. Бекетова, 4 поверхи, побудован 1964р. ІТП реконструйовано у 2018р.

37%

економія на опаленні
Харків вул. Пушкінська, 53 : Учбовий корпус Фармацевтичної академії 4 поверхи, побудован 1937р. ІТП реконструйовано у 2017р.

41%

економія на опаленні
Харків вул. Куликовська, 12 : Учбовий корпус Фармацевтичної академії 3 поверхи, побудован 1949р. ІТП реконструйовано у 2018р.

34%

економія на опаленні
Харків вул. Державінська, 4а : Гімназія №46 побудована у 1953р. ІТП реконструйовано у 2019р.

32%

економія на опаленні
Харків пров. Чаплигінський, 12 : Школа №59, побудована у 1939р. ІТП реконструйовано у 2020р. більше...

30%

економія на опаленні
Харків вул. Гв. Широнінців, 30а : Дитячий садок №55, побудован у 1971р. ІТП реконструйовано у 2020р. більше...

39%

економія на опаленні
Шостка вул. Євдокименка, 4 : Торговельний будинок Дизайн, 2 поверхи, побудован у 1946р. ІТП реконструйовано у 2019р.

25%

економія на опаленні
Харків вул. Невського, 18 : Гуртожиток №5, Фармацевтичної академії, 4 поверхи, побудовано 1951р. ІТП реконструйовано у 2019р.

36%

економія на опаленні
Харків вул. Невського, 18 : Учбовий корпус, Фармацевтичної академії, 5 поверхів, побудован 1974р. ІТП реконструйовано у 2019р.

37%

економія на опаленні
Словʼянськ вул. Свободи, 28 : Школа №1, 2 поверхи, побудована у 1962р. ІТП реконструйовано у 2019р.

скільки коштує обслуговування теплового пункту

Після реконструкції тепловий пункт Вашої будівлі стає складнішим і, зрозуміло, вимагає більше уваги, ніж раніше. Зазвичай ми вчимо цим діям слюсаря, який обслуговував ІТП до його автоматизації, та якщо ваш слюсар не готовий сприймати нову інформацію, то можемо укласти договір і ми виконоаємо обслуговування вашого ІТП.

Докладніше про обслуговування теплового пункту ...

де взяти кошти на реконструкцію ІТП

Фонд Енергоефективності за програмою "Енергодім" компенсує до 70% витрат

Пропонує два пакети компенсацій для ОСББ, в які входить реконструкція теплового пункту.

Міські програми компенсацій "70/30" та "75/25" беруть на себе до 75% витрат

Умови програм відрізняються залежно від міста, але такі програми є майже у всіх містах.

скільки коштує тепловий пункт

Вартість влаштування теплового пункту залежить від теплового навантаження будівлі та режиму роботи теплових мереж. Оцінити приблизну вартість теплового пункту для своєї будівлі ви можете по площі вашого будинку підібравши відповідний блоковий тепловий пункт нашого виготовлення.

Блоковий тепловий пункт OTOS WATT

про нас
© ТОВ "Опалювальні Системи" : OTOS : 2014
UA
RU