Енергоаудит будівлі

Енергоаудит житлового будинку

перевитрата тепла на опалення у багатоповерховій будівлі може сягати 70%

мета проведення енергоаудиту

Виявити місця з нераціональним споживанням тепла та визначити потенціал можливого зниження теплоспоживання

Визначити доцільність застосування енергозберігаючих заходів та термін їх окупності

Скласти план впровадження енергозберігаючих заходів з розрахунком термінів їхньої окупності

Реалізація енергозберігаючих заходів та скорочення споживання тепла будівлею

етапи впровадження енергозберігаючих заходів

0 Багатоповерхова будівля не обладнана лічильником тепла, тому оплата спожитого тепла відбувається за тарифом теплопостачальної організації встановленого за м² для житлових будинків, а для адміністративних будівель за тарифом встановленим за Гкал (гігакалорію) помноженому на договірне теплове навантаження (навантаження, як правило, не підтверджено розрахунком).

На цій стадії ви можете тільки здогадуватися скільки дійсно тепла споживає будівля, тому немає сенсу впроваджувати якісь енергозберігаючі заходи не встановивши на вводі теплової мережі теплолічильник.

1 Встановлення теплолічильника на тепловому вводі будівлі. За даними Київенерго після встановлення теплолічильника скорочення платіжки складає у середньому 25%.

Встановлення лічильника тепла в житловому будинку не є енергозберігаючим заходом і дозволяє лише враховувати реальне споживання тепла. Зниження плати за опалення після встановлення лічильника тепла лише свідчить про невідповідність тарифів встановлених за квадратний метр до реального споживаня тепла.

Можливість оплати за лічильником стимулює впровадженню енергозберігаючих заходів.

2 Реконструкція теплового пункту – дозволяє автоматично керувати системою опалення залежно від температури зовнішнього повітря та часу доби. Подібне управління скоротить споживання тепла у житловому будинку на 15-30%, а в адміністративній будівлі за рахунок додаткового зниження температури у неробочий час на 25-50%.

Реконструкція теплового пункту стоїть другим по порядку впровадження заходом, тому що має найменший термін окупності в порівнянні з іншими заходами та дозволяє досягти досить великого зниження споживання тепла у будівлі.

Крім того, утеплення фасаду не знижує споживання тепла будівлею, якщо тепловий пункт не обладнано вузлом автоматичного керування системою опалення. Цей факт пояснюється тим, що потужність системи опалення залишилася колишньою, тому система видає в будинок ту кількість тепла, що й до утеплення. Як наслідок, опалювальні приміщення отримують надлишкове тепло, яке викидається через відкриті кватирки.

Вартість реконструкції теплового пункту системи опалення в залежності від комплектації та масштабів будівлі коливається в діапазоні від 100 до 300 тис. грн. Окупність реконструкції у житлових будинках становить від 2-х до 8-ми місяців, а в адміністративних будинках від кількох тижнів, до двох місяців.

3 Реконструкція системи опалення з метою встановлення радіаторних термостатичних клапанів, балансувальних клапані та утеплення труб - знижує споживання тепла будинком на 20%. Радіаторні термостатичні клапани автоматично перекриватимуть подачу теплоносія до радіатора при досягненні в приміщенні заданої температури.

Реконструкцію системи опалення можна виконати як до, так і після робіт з утеплення фасаду та заміни вікон. Реконструкція системи опалення вимагає виконання ремонтних робіт всередині приміщень будівлі, що може завдати значних незручностей його мешканцям.

4 Зниження теплових втрат будівлі, а саме – утеплення фасаду та заміна вікон. Плануючи заходи щодо зниження теплових втрат, слід розуміти, що в житловому будинку через вікна втрачається від 30 до 50% тепла, решта через стіни, в адміністративній будівлі площа вікон зазвичай більша ніж у житловому будинку, тому втрати тепла через вікна становлять від 50 до 70% (якщо звичайно це не "акваріум" з повним стрічковим склінням).

Скоротити споживання тепла утепливши стіни та замінивши вікна в будівлі можна від 40% до 60%, точніші величини та терміни окупності даного заходу розраховуються при проведенні енергоаудиту будівлі.

про нас
© ТОВ "Опалювальні Системи" : OTOS : 2014
UA
RU